Více k Linux

LINUX WEB help & info
software pro vzdálenou plochu pro Linux, Mac, Win ...
Instalace decoder encoder FFMPEG 4.x Linux Mint & Ubuntu
$ sudo apt install ffmpeg
$ ffmpeg –version
$ ffmpeg -encoders
$ ffmpeg -decoders
AVLINUX ISO s media strižnou Cinerella GG
AVLINUX ISO obsahuje Cinerella GG video editor
ISO Login Username and Passwords:
64bit: Username: isotester Password: avl64 Root Password: avl64admin
32bit: Username: isotester Password: avl32 Root Password: avl32admin
ISO download
Linux Ubuntu LTS ( Long Time support ) dlouhodobá podpora
U OS Linux Ubuntu LTS je  zaručena dlouhodobá podpora.  Nové verze OS LTS  se plánují každé 2 roky.např.  Linux Ubuntu  18.04 LTS byla založena  roku 2018,  4 měsíc.Linux Mint 19.x je sestaven  podle depozitáře Ubuntu 18.04  LTS, v roce  2019.  Dlouhodobá  podpora  je  rovněž i u těchto verzí  Linux  Mint,  ovšem  nenesou   v  názvu  označení LTS.

Cinerella
Instalace Video střižny Cinerella v Linux Mint 19 vs. Ubuntu 18.04 LTS
Při upgrade Linux Mint 18.x na verzi 19.x dojde k nekompatibilitě mediální střižny Cinerella.
LINK ke stažení .deb instalačního souboru.
Starší verze Linux Mint 19.2
V současné době lze již provést upgrade Linux Mint 17 & 18 na novější verzi 19.x skrze update software obsažený v Linux „update“, „správce aktualizací“
Velké změny v prostředí LTS verzí OS LINUX Ubuntu LTS 2016 a 2018, také Mint 18.x a 19.x vedou často k nekompatibilitě specifických programů, po ugpradu OS. V současné době začínajícího III.kvartálu 2019, většina softwaru je již v nových verzí, v kompatibilitě pro OS založených na depozitáři s přívlastkem BIONIC. Ovšem starší softwary, které se již nevyvíjí dále, mohou ztratit kompatibilitu po upgradu OS.
2.8.2019 ~ Linux Mint 19.2 Tina stable uvolněna
NVIDIA Drivers for OS Windows & Linux
AMD Drivers for OS Windows & Linux
Linux Mint LDME Debian Version
Linux Mint LDME ( postavené čistě na Debian LTS )
Jejím hlavním cílem je, aby tým Linux Mint zjistil, jak by byla naše distribuce životaschopná a kolik práce by bylo nutné, kdyby Ubuntu vůbec zmizel. LMDE si klade za cíl být co nejpodobnější Linux Mint, ale bez použití Ubuntu. Místo toho poskytuje balíček balík Debian. V LMDE nejsou žádné bodové zprávy. Jiné než opravy chyb a opravy zabezpečení Základní balíčky Debianu zůstávají stejné, ale komponenty Mint a desktop jsou průběžně aktualizovány. Když jsou připravené, nově vyvinuté funkce se dostanou přímo do LMDE, zatímco jsou zařazeny do příštího vydání Linux Mint point.
$ pkexec místo $ gksudo v Linux Mint 19.x Ubuntu 18.04 LTS a vyšších verzí
Linux Mint 19.x a Ubuntu 18.04 LTS přestali používat příkaz „gksu“ ( gksudo ) , místo něj lze použít příkaz „pkexec“
Instalace FreeCAD 3D CAD na LINUX
Linux Ubuntu Debian využívají alsa-base, včetně pulseaudio
Stejně tak jako Ubuntu, tak i Linux Mint využívají skvělé zvukové architektury alsa-base a pulseaudio 11.1.0. Tento zvukový systém obsahuje v sobě ovladače na většinu existujícího zvukového hardwaru. ALSA se stará o firmware hardwaru a ovladače.  PulseAudio systém jako nástavba na ALSA, dokáže v reálném čase zvyšovat kvalitu zvukového výstupu, jak převodem do větší bitové hloubky 32 bit, tak i navýšením záznamové frekvence. Dokáže  i opravovat kvalitu zvuku DSP procesy. Samozřejmostí je duplikování zvukové stopy do více výstupů, včetně ethernetového vysílání, či také přijímání zvukového streamu do více výstupu. Nebo ochrana proti zpětné vazbě mikrofonu. Pro více zvukového hardwaru nezapomenout na možnost využití aliasů a indexů, pro zvukové karty v souboru /etc/modprobe.r/alsa-base.conf  .

Komentáře jsou uzavřeny.