3 reakce na Windows OS : tipy a dotazy

 1. zorgan říká:

  PeerBlock pro Windows OS
  Je rozšířeným IP firewallem, který blokuje nebezpečný HW působícím na internetu, podle aktualizované databáze IP rozsahů a portů.
  Roční poplatek necelých 10$ je zanedbatelným, vzhledem k tomu, co vše vám může zachránit při práci na počítači.

  Pravidelně aktualizované IP block listy rozdělené podle kategorií.

  IPLIST alias $ IPBLOCK GUI je verze pro LINUX ( vs PeerBlock Windows )

  Jak spustit nový neověřený software, program v izolovaném prostředí v OS Windows?
  Sandboxie je v informatice označení pro bezpečnostní mechanismus v rámci počítačové bezpečnosti, který slouží pro oddělování běžících procesů.
  chráněné prostředí pro testování nově instalovaných programů, či programů, u kterých je třeba otestovat dopad na OS.

 2. zorgan říká:

  Instalace potřebného open source / freeware softwaru pro Windows OS
  Díky webu ninite.com v jednom pohodlném kroku online
  Nainstalovat a aktualizovat všechny programy na panelu nástrojů bez razítka.
  Žádné další kliknutí. Stačí si vybrat své aplikace a jít.

  ninite

 3. zorgan říká:

  OS Windows 10 & 11 je stále více užitečný hráčům počítačových her. Pro hráče her v DirectX 12.x stále platí: LINUX WINEHQ knihovny a kompatibilita herního prostředí Steam není zatím dobře doladěna. Proto doporučení instalace OS Windows pro herní prostředí a pro práci a vývoj aplikací LINUX.
  Windows neustále čelí problémům s NTFS a složitostí struktury OS. Riziko ztráty dat po nefunkčnosti některých zavedených aktualizací, včetně zpětné kompatibility se starším softwarem, i hardware dokáže uživatelům W10 & W11 natropit spousty starostí a ukrást spousty času. Nemožnost uživatelsky pozastavit aktualizace, zvyšuje riziko stability provozu počítače vybaveným OS Windows.
  Další fakt, W10 jsou zbytečně náročné na kapacitu úložiště a činnost pevného disku.
  Díky špionáži, algoritmům které vyhodnocují uživatelské data v OS Windows, je mnoho činnosti za-implementováno tak, aby uživatel neměl možnost většinu procesů, služeb přímo ovlivňovat. Samotný licencovaný OS Windows je v podstatě pandořina skříňka. Nikdy nevíte, co na vás po aktualizaci čeká.
  Windows byli navrženy jako dokonalá sledovací konzole napojená na USA servery a zdroje.
  Kdo všechno se již naučil tento OS ovládat a zneužívat, je patrné i z častých problémů s viry, při provozu na internetu.
  Ano časté problémy s root kit, zneužití dat, hardwaru, jako jsou grafické karty (zápis do BIOSu), UEFI BIOSu základní desky a pevných disků není nic nového u OS Windows.
  Bohužel se tyto metody zneužití dají špatně dohledat pro běžného uživatele a mnohdy i pro pokročilého znalce.Postupem času se OS zvětšuje a uživatel ztrácí kontrolu nad samotným OS, pokud nevěnujete spousty času k odstranění neustále vznikajících problémů při provozu a k zabezpečení OS a aplikací, je jediné řešení vrátit se ze zálohy ke starší uložené pracovní zálohy OS.
  Windows NT byl jediný OS od Microsoftu, který měl schválenou licenci i pro provoz v prostředí, kde může být díky OS ohrožen i lidský život. Samozřejmě Windows NT, vznikl ze zkušeností IBM OS/2 Warp.
  Připomenu ještě kvalitní Mac OS a LINUX mají k sobě hodně blízko, svou spolehlivostí a stabilitou.
  Windows 10 jsou pro mne nepoužitelné, vzhledem ke své činnosti a s možnostmi OpenSource OS LINUX se již v současné době nemohou srovnávat.
  Windows láká pouze na své DirectX grafické prostředí vhodné pro náročnější počítačové hry, což pro hráče počítačových her na PC zůstává nutností vlastnit Microsoft Windows.
  Většina účetních a skladových systémů jsou psané na zastaralé Microsoft služby, málokdy počítají s podporou Linux OS. Je to zapříčiněno i prostředím, které vytvářejí klienti, uživatelé PC.
  Nejlepší řešení pro uživatele, který potřebuje mít kvalitní přehled nad svou infrastrukturou sítě, provozu a zároveň kvalitní pracovní stanice, je LINUX Server.
  GNU LINUX wipe Windows