3 reakce na Všeobecné téma, tipy

 1. zorgan říká:

  Zabezpečená komunikace nemusí být vždy bezpečná
  Internetová síť je velice sofistikovaná záležitost a její vnitřní chod je běžné společnosti poněkud cizí.

  Každá anténa WiFi na střeše, každý slušný router má svou paměť cache DNS proxy, kde se ukládají záznamy adres DNS proxy serverů.
  Co to vlastně proxy je a k čemu slouží?
  Proxy server funguje jako prostředník mezi klientem a cílovým počítačem (serverem), překládá klientské požadavky a vůči cílovému počítači vystupuje sám jako klient. Přijatou odpověď následně odesílá zpět na klienta. Může se jednat jak o specializovaný hardware, tak o software provozovaný na běžném počítači. Proxy server odděluje lokální počítačovou síť (intranetu) od Internetu.

  Bohužel v poslední době se USA snaží přesměrovávat komunikace uživatelů internetu na své servery do USA nejdříve a poté teprve na cílový server ( např. Slovensko ).
  Je to časté a děje se to každodenně z vícero míst světa, přetechnizované společnosti. K čemu jsou technologie, které se nedají již udržet bezpečně při provozu, či se vymknou kontrole. Díky zasahujícím umělým inteligencích pracujících na internetové síti.

  Proto doporučuji všem uživatelům, buď automaticky restartovat anténu WiFi, při podezřelých problémech. Prověřil komunikaci a ověřil zda nebyla narušena bezpečnost provozu daného systému. To platí i u routeru. Dnes tyto zařízení dokáží uchovávat velké množství dat, bohužel někdy je ovládá někdo jiný.
  Některé routery mají možnost nastavení plánovače a automatického restartu.
  Záznamy se takto z paměti smažou a vaše komunikace je opět funkční.
  Chytřejší systémy umí pracovat i s mazáním záznamu z paměti.
  Tuto nelegální činnost přesměrování vaší zabezpečené komunikace na portu 443, podporují přímo někteří výrobci hardwaru společně s dalšími tajnými službami v USA, Číně, Rusku, Evropě atd.
  Samozřejmě vždy existuje možnost zneužití hackerem, či záškodníkem. Neexistuje dokonalá obrana. Každý HW má své slabiny.
  Získávání kompletního přístupu k soukromím informacím, datům je velkým byznysem, na všech úrovní nadnárodního působení.
  A pak se lidé např. diví, jak se jim mohou z účtu ztratit peníze.
  Svět internetu se stává velice sofistikovaným polem působnosti nejen pozitivních frakcí, ale i těch záporáků, kteří se snaží ulapit moc nad internetem, nad lidskou myslí.
  Ubývá flóry, fauny. Lidé se přenášejí do virtuálních světů. To vše je hezké, ale životně důležité je i udržet vše v harmonii, rovnováze kolem sebe.
  Pak můžeme zvládat udržet i HW kolem sebe, čistý, zdraví a funkční.
  Ubiquity a Phenix Arizona

 2. zorgan říká:

  30.3.2019 bezpečnost na internetu se již mírně zlepšila, oproti lednu a únoru roku 2019.
  Firewall zablokované požadavky
  Belgie Brusel web štour
  Quadranet server California web štour

 3. zorgan říká:

  Současná realita webhostingu přežívá pouze díky LINUX OS.
  Situace na trhu internetu je tragická.
  Svět se rozdělil podle vojenské síly opět.
  A jasně to je cítit i na internetu.

  Udržet si svůj web v bezpečí a klidu v dnešní době je oříškem, pro většinu správců LINUX serverů.
  I přesto je to nic, proti tomu udržet si internetové vysílání, či jiný bezpečný provoz na internetu.
  Množství útoků je přímo-úměrné množství snaze vynakládané druhou stranou do zabezpečení, tvořené správci a administrátory, programátory, vývojáři a další částí snach nevytvářet zbytečné šílenosti a nesmyslnosti v provozu, společně s udržením stabilního OS serveru, či bezpečí HW&SW pracovní stanice a dalších zařízení v internetu. K udržení bezpečného provozu vedle neustále rostoucích možností, vede některé jedince ke zneužití provozu internetu, pracovních stanic, telefonů, wifi spojů, IP kamer, či jiných zařízení. Jde i o data uživatelů, kteří ani nemusí tušit, že jeho zařízení právě provádí útok v internetu. V tomto procesu dobře slouží se svými možnostmi umělá inteligence, společně se svými softwarovými roboty vytvářející nesčetné možnosti zneužití špatně zabezpečených strojů, počítačů uživatelů, nepřipravených na připojení do internetu.
  robot attack 1
  detail 1
  detail 2
  detail 3